Skip links

Kayseri’de Burun Estetiği

Kayseri’de burun estetiği gün geçtikçe artan bir hızla yükselmektedir. Bunun nedenleri arasında Kayseri’de 2008 yılında kliniğimizi açmamız, insanlara modern bir estetik cerrahi kliniği kazandırmamızın payı da oldukça büyüktür. Ayrıca şehrimizde oldukça kaliteli hizmet sunan Memorial  hastanesi, Acıbadem hastanesi gibi A plus hastanelerin olması , son teknolojik cerrahi imkanların eksiksiz sağlanması önemlidir.

Ben estetik cerrah olarak ameliyatlarımda kullandığım aletlerin en iyi malzemeler olmasını isterim. Burun estetiğinde bir çok cerrahi alet kullanırım.  Her cerrahi aletin bir ömrü vardır ve hastaneler bu aletlerin bakımını ve yenilenmelerini düzenli olarak yapmalıdırlar. Kayseri’de burun estetiğini en çok yapan estetik cerrahlardan birisi olarak  gözlemlediğim şeylerden birisi şudur; eğer burun estetiğinde en iyi olmak istiyorsanız öncelikle eliniz çok iyi olacak, sonrasında ameliyatı yaptığınız hastane en iyisi olacak.  Hemşirelik hizmetleri, hastanenin otelcilik hizmetleri, oda konforu da ameliyat konforunu artıran etkenlerdendir. Ayrıca anestezi ekibi de en az cerrah seçimi kadar hastalarımızın önem vermesi gereken bir konudur. Çünkü anestezi aldığınız dönemde sizin tüm hayati fonksiyonlarınızı anestezi hekimi takip ederek biz estetik cerrahların güven içerisinde estetik ameliyatlarımızı yapmamızı sağlarlar. Tüm bu nedenlerle Kayseri’deki en iyi estetik cerrahi ameliyatlarını yapabilmemiz için, Kayseri’nin en iyi hastaneleriyle çalışmamız gerekir. Bu işin bir ekip işi olduğunu unutmamak gerekir.

Kayseri’de estetik cerrah sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Şehir geliştikçe imkanlar artmakta ve insanların estetik cerrahiye olan ilgileri artmaktadır. Ayrıca yurtdışında yaşayan Kayserili, Sivaslı , Yozgatlı, Aksaraylı insanlar estetik cerrahi operasyonlarında Kayseri’yi tercih etmektedirler.

Kayseri’de estetik cerrahi operasyonları arasında en sık yaptığımız ameliyatlar; erkeklerde burun estetiği ve saç ekimi, kadınlarda burun estetiği, göğüs büyütme, yağ alma (liposuction ) dur. Kayseri’de yine göz kapağı estetiği, karın germe, göğüs küçültme, dolgu ve botox (botoks) uygulamaları ve PRP de sıkça yaptığımız diğer uygulamalardır.   Kayseri’de burun estetiğiözellikle haziran ile ağustos ayları arasındaki yaz döneminde artış gösterir. Sebebi burun estetiği yaptıracak insanların yıllık izin dönemlerini tercih etmeleri ve yurtdışından gelen hastaların izin dönemlerinde estetik ameliyatlarını yaptırmak istemeleridir.  Burun estetiğinde iyileşme süreci 7 -10 gündür. Bu süreç sonunda işbaşı yapılmasında sakınca yoktur.

Kayseri’de estetik ameliyatlar kadar ameliyatsız estetik uygulamalarda da (medikal estetik uygulamalar) son 4-5 yılda artış gözlemlemekteyiz. Özellikle lazer epilasyonda hızlı bir artış var. Bunun nedenleri arasında cihaz kalitelerinin ve uygulama tecrübelerimizin artması, hasta memnuniyetlerinin artarak yayılması sayılabilir. Öğle arası zaman diliminde bile uygulayabildiğimiz botoks ve dolgu uygulamaları ile yüz çizgilerimizden kurtulmak oldukça kolay. Son yıllarda dolgu teknolojilerinin gelişmesi ile kalıcılık sürelerinde artış olmakta ve hasta memnuniyeti hızla artmaktadır.

Kayseri’de burun estetiği fiyatları doktorlara ve çalıştıkları hastanelere bağlı değişmektedir. İnternet üzerinde fiyat bilgisi paylaşmak yasal olmadığı için seçeceğiniz hekimlerle görüşmenizi öneririm. Burun estetiği de diğer estetikler gibi standart bir operasyon değildir, her hastanın ihtiyacı farklıdır. Yapılacak ameliyatlar da kişiden kişiye değişir. Aynı cerrahın bile farklı hastane alternatiflerine göre farklı fiyatları olabilir. Kayseride estetik ameliyat yaptıracak hastalara önerim; gelmeden önce mutlaka araştırsınlar. Sonrasında araştırdıkları estetik cerahlar ile yüz yüze görüşüp muayene olsunlar. Muayene estetik ameliyat öncesinde altın değerindedir. Çünkü burunun mevcut halini dışarıdan ve burun içerisinden yapacağımız değerlendirme ile (nefes alma sıkıntısı olup olmadığını) estetik  ameliyatı nasıl planlayacağımızı kararlaştırırız. Burun estetiği şakaya gelmez, tek seferde istenilen sonucu almamız gereken bir ameliyattır. Yüzün oranları rinoplasti için çok önemlidir. Altın oran olarak da bilinen bazı oranları kullanarak o kişide nasıl bir burun olacağını burun estetiği öncesinde hastamıza göstermekteyiz. Böylece estetik ameliyat öncesinde nasıl bir burnunuz olacağını görme şansınız olmakta, yüzünüzde yapacağı değişimi ameliyat öncesi görmektesiniz. Bu da estetik cerrahı seçmenizde yol gösterebilir. Çünkü her estetik cerrahın bir tarzı vardır, önemli olan cerrahınızın tarzı ile sizin tarzınızın örtüşmesidir.

Ayrıca Kayseri’de burun estetiği olmak için kliniğimizi ziyaret eden hastalarımıza , daha önce yaptığımız burun estetiği hastalarımızın sonuçlarını göstererek (bize izin veren hastalarımızın) sonuçlarımız hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktayız.

Son olarak Kayseri’de burun estetiği yaptırmayı düşünen hastalarımıza önerim; şehirdeki estetik cerrahlar ile bizzat yüz yüze görüşüp muayene olmalarıdır. Doktorları dinleyip, sonuçlarını değerlendirip ona göre karar vermeleridir. Maliyet ile alakalı olarak da; burun estetiği veya diğer estetiklerde standart fiyatların olmadığı, hastane kalitelerine ve doktor ücretlerine göre fiyatların değişebildiği akılda tutulmalıdır.  Estetik ameliyatlar keyfi ameliyatlardır, bu nedenle doktorunuza tam güvenmeniz gerekir. Biz kendimize  ve ekibimize güveniyoruz ve Kayseri halkına hizmetlerimizi sürdürüyoruz.