Skip links

Liposuction

Klasik Liposuction

Liposuction ince kanüller yardımı ile vücut şeklini bozan fazla yağlı bölgelerden vakum ile yağ alma işlemidir. Vücudun yağ olan herhangi bir alanında yağ fazlalığını azaltmak için kullanılmaktadır

Gerek genetik nedenler gerek hormonal nedenler gerekse belirli miktarlarda kilo alımına bağlı olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde deri altında yağ birikimi olabilir. Vücudun karın, uyluk, kalça ve yüz gibi belirli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir.

“Liposuction kesinlikle bir kilo verme ameliyatı değildir, vücut şekillendirme ameliyatıdır.”

Liposuction Hangi Bölgelere Sıklıkla Uygulanır?

Yüzümüzde yanaklar ve çene altı ile gövdemizde göğüslerimiz, göbek çevresi, belin yan kısımları ile sırt, üst kol ve uyluklarının üst dış ve iç kesimleri ile diz içleri liposuctionın en sık uygulandığı alanlardır.

Erkeklerde jinekomasti dediğimiz göğüslerin büyümesinin düzeltilmesi ile göbek ve bel çevresi en sık uyguladığımız alanlar iken bayanlarda yine bel çevresi ve basenler en çok liposuction yapılan alanlardır.

Vaser Liposuction

Klasik liposuctionda ince bir kanül yardımı ile yağ alınacak bölgeye özel bir solusyon verilir. Bu sıvı sayesinde işlem daha az kanamalı geçer ve ameliyat bölgesi uyuşturulmuş olur. Daha sonra sıvı hale getirilmeye çalışılmış olan yağ hücreleri başka bir kanül ile alınır.

Laser liposuctionda ise araya bir basamak eklenir. Ucunda lazer enerjisi olan bir kanül ile yağ hücreleri eritilmeye çalışılır. Vaser liposuctionda ise araya eklenen basamakta ucunda ultrasonografik ses dalgası yayan bir kanül ile yağ hücreleri eritilmeye çalışılır. Böylelikle daha az kanamalı bir operasyon yapılabilir. İşlem daha fazla yağ hücrelerine spesifik olduğu için sinirlerin etkilenme olasılığı azalır ve ameliyat sonrası alanlardaki his kaybının az olması beklenir. Daha az ödem beklenir ve bu da daha kısa süreli korse kullanımına ve sosyal hayata dönüşün daha hızlı olmasına sebep olur.

Özellikle cilt sıkılaşmasını istediğimiz hastalar için düşünülebilecek alternatifler olup erkeklerde jinekomasti denen göğüs büyümelerinin tedavisinde ve karın kaslarının önündeki çizgilerin belirginleştirilip kaslı bir karın görünümüne sahip olmak isteyen hastalarda (six-pack cerrahisi) yani high-def liposuction denilen operasyonlar ile kol ve gıdı bölgesine liposuction uygulanacak hastalarda tercih edilebilecek bir alternatiftir.

Smart Lipo Triplex

En etkili lazer lipoliz tedavisi için geliştirilen dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer lipoliz cihazıdır. Daha genç ve diri bir görünüm elde etmek isteyen hastalara etkin bir yağ alma, cilt sıkılaştırma, vücut şekillendirme işlemi sunar. Smart Lipo Triplex üst üste 3 yıl boyunca Amerika’da “En İyi Vücut Şekillendirme Cihazı” ödülü almıştır. Cihaz, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) tarafından onaylandığı için son derece güvenilirdir. Smart Lipo Triplex lazer cihazı ile;

 • Daha etkili lazer lipoliz.
 • Sarkma sorununu engelleme.
 • Kısa sürede uygulama.
 • Kısa sürede iyileşme.
 • Minimal yara izi.
 • Yüksek derecede vücut şekillendirme.
 • Kollojen üretimini tetikleme.
 • Karın bölgesi yağlanmaları.
 • Boyun ve yüzde deri toparlaması.
 • Kol sarkmasında sıkılaşma.
 • Gıdı bölgesi sıkılaştırma.
 • Jinekomasti tedavisi ve şekillendirmesinde.
 • Sırt, bel, bacak ve basen bölgesinde vücut şekillendirme.

Smart Lipo Triplex lazer cihazı ile lipoliz yapılacak olan bölgeye küçük bir delikten içeri kanül gönderilir. Bu bölgedeki dokulara lazer enerjisi gönderilerek yağlar parçalanır. Parçalanarak eriyen yağlar kansız bir şekilde dışarı alınır. Diğer yöntemlerde işlem burada sona ererken Smart Lipo Triplex cihazının 3 ayrı dalga boyu sayesinde deri altına lazer atılarak sarkan deri gerilir. İşlem, yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. İşlem sonrası günlük hayatınıza hemen dönebilirken, işlem sonrasında sonucun görülmesi 1-2 ay sürmektedir. Lazer lipoliz cihazının uygulandığı bölgede tekrar yağ birikimi oluşma ihtimali daha azdır. Smart Lipo Triplex ile lazer lipoliz uygulamasında, lazer uygulanan bölgedeki damarların büzüşmesi sağlanarak kanama ve emboli riski azalır.