Skip links

Tixel

Cildin Doğasına En Yakın Teknoloji

Tixel, termo-mekanik ablasyon teknolojisine dayanan yeni bir fraksiyonel cilt yenileme sistemidir. Tixel cilde termal cilde transferi buharlaştırma yoluyla mikro kraterler oluşturur.

Tixel uygulaması çok hızlı ve güvenli bir şekilde cilde ısı enerjisi aktarır. Tedavi sırasında, pim pim depolanan ısı enerjisi birkaç milisaniye süren kısa bir temasla deri aktarılır. İşlem bölgesindeki küçük mikro gözenek oluşumu sağlanır. Ciltte herhangi bir yan etki yapmamaktadır. Oluşturulan micro gözenekler ve kızarıklık kısa bir sürede düzelmektedir. Tixel işlemi sırasında ve sonrasında kanama, yara izi, ya da işlem sonrası lekelenme olmamaktadır.

TIXEL ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Cilt yenileme amaçlı uygulanan estetik tedavilerde çoğunlukla elektrik, lazer, ısı gibi farklı enerji akımları kullanılıyor. Dokuya iletilen enerjiye hücrelerin reaksiyon vererek cildin kendini yenilenmesini sağlıyor. Ancak bilinen çoğu lazer uygulamasında kullanılan yüksek enerjiler yerine doğal ısı kaynağı kullanılıyor. Böylelikle hücre yapısına zarar vermiyor dokuyu en güvenli şekilde buharlaştırılıyor. TIXEL, kullanılan enerji miktarı ve hızına göre farklı klinik sonuçlara hizmet ediyor. En önemli özelliklerinden biri de her cilt tipine aynı şekilde uygulanıyor olması böylece uygulama hatalarına izin vermemesi.

– Kırışıklar ve İnce Çizgiler
– Güneş hasarları
– Cilt Tonunu ve Dokusunu Yenileme
– Yaşlılık Lekeleri
– Sivilce İzleri Tedavisi
– Aktif Akne Tedavisi